גיבויים לעסק שלך – איך זה בעצם עובד?

קיימות מספר שיטות לגבות את החומרים, חלקן מוצלחות יותר וחלקן פחות. מכיוון שההאקרים הולכים ומתפתחים ומצליחים לפתח טכניקות חדשות בכל שנה, חייבות גם שיטות הגיבוי להתפתח בהתאם

סיון לי סרבר

 

היום כל בעל עסק מבין שהוא מחויב לגבות את כל החומרים שלו. כל עסק, קטן כגדול, חשוף לתקלות או וירוסים שעלולים להשאיר אותו קירח מכאן ומכאן. במידה והעסק הותקף על ידי וירוס כופר למשל, שזהו וירוס בו לא ניתן "לטפל" או לנטרל אותו – כל החומרים שהיו קיימים במחשבי העסק הופכים לנעולים ולא ניתן לגשת אליהם. גם אם בעל העסק ישלם למבצע הוירוס, אין ערובה לכך שהוא יקבל את קבציו בחזרה, ולכן רוב בעלי העסקים יודעים כי עליהם להקדים תרופה למכה. בעזרת הגיבויים אין צורך בקבצים הנגועים ונוכל פשוט לגשת לגיבוי האחרון שלנו, למשוך אותו ולהמשיך לעבוד כרגיל.

קיימות מספר שיטות לגבות את החומרים, חלקן מוצלחות יותר וחלקן פחות. מכיוון שההאקרים הולכים ומתפתחים ומצליחים לפתח טכניקות חדשות בכל שנה, חייבות גם שיטות הגיבוי להתפתח בהתאם. בתחום הזה לא כדאי להישאר מאחור, אלא להיות צמודים לפיתוחים החדשים ביותר והטובים ביותר.

הטעות הנפוצה ביותר של בעלי עסקים קטנים היא לחשוב שבהם ההאקרים לא יגעו מכיוון שהם קטנים, אך האמת היא שהם בדרך כלל יותר חשופים מהסיבה שהם לא מגנים על עצמם באותו חוזק כמו העסקים הגדולים. בתחום זה יש לחשוב כמו על השקעה לטווח רחוק – שווה לנו לשלם יותר ולהיות בטוחים מאשר לחכות לצרה שתבוא ועלולה להפיל לנו את כל העסק או לבזבז לנו כסף רב יותר ממה שהיינו משלמים אם היינו מגיעים מוכנים.

תזמון הגיבוי צריך להיות באופן כזה שלא יפגע במהלך העבודה אך ישמור על הקבצים המשתנים שלנו, ולכן נהוג לגבות אחת ל-24 שעות באמצע הלילה. במידה והגיבוי יפעל במהלך שעות העבודה הוא יבזבז לנו רוחב פס והאינטרנט יעבוד הרבה יותר לאט, וחשוב מזה – הקבצים הפתוחים עליהם נעבוד באותו הרגע לא יגובו. ולכן השיטה הטובה ביותר היא להפעיל גיבוי אוטומטי שיפעל בכל לילה, כאשר כל המחשבים בעסק פנויים.

בעבר על מנת לגבות היינו משתמשים באמצעים פיזיים חיצוניים כמו דיסקטים, דיסקים, כוננים חיצוניים ודיסק און קי. חלקם נמצאים בשימוש גם היום, אך הם מומלצים פחות מכמה סיבות: ראשית, יכולת הקיבולת שלהם קטנה יותר מאשר האמצעים החדישים יותר. שנית, במקרה של וירוס גם הם חשופים ועלולים להיפגע מכיוון שהם עלולים להיות מחוברים למחשב נגוע. שלישית, פוטנציאל הבלאי שלהם גבוה הרבה יותר והם רגישים לפגיעות שיגרמו לאיבוד המידע.

השיטה הנפוצה והמומלצת ביותר כיום היא הגיבוי בענן, אותו מומלץ שתעשה חברה לשירותי מחשוב. בגיבוי שכזה יש ניטור ותמיכה בשעת הצורך, אפשרות לשחזור קבצים, אין ציוד קצה מסורבל ויש עובדי חברה שיכולים לעבוד ולהיות רגועים שהחומר שלהם נמצא בידיים בטוחות. לאחר שעוברים לשיטה של גיבוי בענן, יכולים להיפטר מהשקעה בתשתית ובעדכון רכיבים של האמצעים הפיזיים שהשתמשנו בהם לפני כן וגם להסיר דאגה פן משהו יקרה לאמצעים אלו. חברת המחשוב שלנו תדאג לגבות לנו את החומרים בכל לילה ואנו נוכל לישון בשקט.

                                                                                                               

אנו מזמינים אותך להיות בצד הבטוח ולשמור על החומרים שלך.

לפרטים צרו עמנו קשר: 03-5599962

לקבלת פרטים להצעת מחיר לחצו כאן

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות אלינו בטלפון 03-5599962 או באמצעות הטופס המצורף

אנא הזן את שמך
אנא הזן אימייל תקין
אנא הזן מספר התקשרות
Invalid Input

כניסה לחשבון אישי

שכחתם סיסמא?